DOFINANSOWANIE ŚRODKÓW POMOCNICZYCH

Jak uzyskać dofinansowanie do pieluch, cewników i innych środków pomocniczych ?

Jeśli potrzebujesz pieluchomajtki, cewnik, zestaw infuzyjny lub inne środki pomocnicze, przede wszystkim musisz uzyskać zlecenie na te środki pomocnicze od lekarza specjalisty lub lekarza POZ. 

Aby uzyskać prawo do refundacji złóż zlecenie w oddziale NFZ.

 

Jeśli korzystasz z przysługujących co miesiąc środków pomocniczych takich jak: zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych, pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, sprzęt stomijny, cewniki, worki do zbiórki moczu na podstawie pierwszego zlecenia, NFZ wystawi Ci kartę zaopatrzenia (tzw. „Część B” zlecenia) maksymalnie na okres 12 miesięcy.
W okresie ważności karty zaopatrzenia, nie musisz potwierdzać w Funduszu kolejnych zleceń na ww. środki pomocnicze.

 

Pamiętaj! Zlecenie na środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie jest ważne do końca miesiąca!Oprócz zlecenia w oddziale Funduszu musisz okazać dowód osobisty lub inny dowód tożsamości (paszport, prawo jazdy) oraz dokument potwierdzający prawo do świadczeń w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (np. legitymacja emeryta, ZUS RMUA itp.)


Pracownik Funduszu sprawdzi zlecenie i jeśli nie ma błędów formalnych zarejestruje je i potwierdzi lub wprowadzi do ewidencji zleceń oczekujących na potwierdzenie - to znaczy, że będziesz czekał w kolejce na refundowany środek. Po potwierdzeniu Fundusz odeśle Ci je pocztą.

Jeśli zlecenie ma błędy formalne, nie może zostać zarejestrowane, musisz poprosić lekarza, aby je poprawił.


Kategorie

Copyright 2018 program AptusShop - program sklepu, tworzenie stron: http://www.aptus.pl