APARAT NA OPADAJĄCĄ STOPĘ – CARBON REH4MAT

cena: 1 150,00
sztuka
Wydrukuj jako PDF Powiadom znajomego
Opis produktu

Aparat na opadającą stopę typu otwartego, wykonany z włókna węglowego. Posiada dwa pasy mocujące. Od przodu, na goleni wyłożony jest miękką tkaniną dobrze wchłaniającą pot, antyalergiczny, idealnie dopasowany do kształtu golenia. Dzięki swojej sztywności i budowie doskonale stabilizuje stopę przed opadaniem a boczna szyna zabezpiecza staw skokowy przed zwichnięciem zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, aparat ten jest bardzo lekki, sztywny a zarazem plastyczny.

Tabela rozmiarowa

RozmiarDługość stopySposób dokonywania pomiaru
M24-27 cm
L25-29 cm

Właściwości

Stabilizuje i odciąża staw skokowy, zapobiega opadaniu stopy. Wybitnie poprawia dynamikę, estetykę i wydolność chodu u osób z niedowładem stopy. Zastosowanie : w niedowładzie obwodowym (wiotkim) stopy; w zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych stawu skokowego i stępu; w rehabilitacji po ciężkich urazach stawu skokowego.

Przeznaczenie

  • w niedowładzie obwodowym (wiotkim) stopy
  • w zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych stawu skokowego i stępu połączonych ze znacznymi dolegliwościami bólowymi
  • w rehabilitacji po ciężkich urazach stawu skokowego leczonych zachowawczo i operacyjnie

Przeciwskazania

W przypadku współistnienia żylaków, przebytych stanów zapalnych żył głębokich, obrzęków kończyn dolnych stosowanie ortezy jest możliwe jedynie po założeniu prawidłowo dobranych pończoch przeciwżylakowych z II* ucisku. W przypadku znacznych utrwalonych przykurczów w stawie skokowym w zgięciu podeszwowym stosowanie ortezy może być niemożliwe. W przypadku zmian na skórze w miejscach przylegania (otarcia naskórka, zranienia, egzemy skórne) konieczne jest skontaktowanie z lekarzem prowadzącym. Stosowanie ortezy jest ograniczone – możliwe po założeniu opatrunku. Należy szczególnie kontrolować prawidłowość stosowania ortezy zgodnie z zaleceniami lekarza u dzieci, osób z zaburzeniami pamięci i u chorych psychicznie.

Sposób zakładania

Informacje dla pacjenta

Jedynie prawidłowo założona i dopasowana orteza spełnia założoną funkcję -niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do nasilenia dolegliwości ze strony stawu z pogorszeniem wydolności chodu, niedokrwienia palców i stopy, powstania zmian skórnych, obrzęków stopy, powstawania stanów zapalnych żył– instruktażu zakładania udziela lekarz prowadzący lub przeszkolony technik rehabilitacji. We wczesnym okresie użytkowania i u osób z zaburzeniami czucia w miejscach przylegania aparatu, konieczna jest częsta kontrola stanu skóry w miejscach przylegania ortezy. Orteza służy do chodzenia – przy dłuższym siedzeniu konieczne jest rozpinanie lub zdejmowanie. Długotrwałe stosowanie ortezy może prowadzić do zaników mięśni podudzia, ograniczenia zakresu ruchów biernych w stawie skokowym – konieczne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez lekarza prowadzącego. W przypadku wystąpienia obrzęków podudzia i stopy konieczne jest zdjęcie ortezy i skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym – zwykle konieczne jest stosowanie podkolanówek lub pończoch p.żylakowych. Skóra w miejscu przylegania ortezy powinna być czysta ( nie należy stosować maści kremów, okładów leczniczych bezpośrednio przed założeniem ortezy). Niewłaściwa konserwacje wyrobu – zbyt rzadkie pranie, pobieżne płukanie ze środków piorących może prowadzić do powstawania zmian skórnych związanych ze wzmożoną potliwością pod ortezą.

Konserwacja

  1. Prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem mydła w temperaturze do 30 stopni.
  2. Nie prasować.
  3. Nie chlorować.
  4. Suszyć z daleka od źródeł ciepła.

Skład surowcowy

Włókna węglowe, pianka poliuretanowa, dzianina welurowa, dzianina frotte, pasy VELCRO.

Kody refundacyjne NFZ

Kod środkaPrzeznaczenieOdpłatnośćOkres uzywalnościLekarze UpoważnieniLimit NFZ
9130.15 Aparat DAFODo chodzenia w dysfunkcji stóp, uszkodzenie neuronu centralnego lub obwodowegobezpłatnie do wysokości limituraz na trzy lata dysfunkcja stałaortopeda, chirurg,neurolog, lekarz rehabilitacji medycznej, reumatolog250 zł
9130.05 Aparat na opadającą stopęStopa opadająca, przeciwdziałaniu opadaniu stopy – do dowolnego obuwiabezpłatnie do wysokości limituraz na trzy lata dysfunkcja stałaortopeda, chirurg,neurolog, lekarz rehabilitacji medycznej, reumatolog140 zł

Copyright 2018 program AptusShop - program sklepu, tworzenie stron: http://www.aptus.pl